#1 2011-12-08 19:54:54

 Czesiu.

https://przemo.org/phpBB2/forum/files/carbon_forum_ranks_admin_502.png

5372976
Skąd: Bągart
Zarejestrowany: 2011-11-22
Posty: 175
Punktów :   
Replika:: mk.18 mod1/block2

Airsoft.

Napisałem ten temat, bo wiele osób myli Airsoft z Paintballem. Poza tym, często ludziom trzeba tłumaczyć, wysyłać linki z filmikami, pisać ile co kosztuje itp. Wszystkie niezbędne informacje zamieszczam poniżej.

Airsoft- czyli hobby/zabawa polegająca na strzelaniu do siebie z replik broni odwzorowanych w skali 1:1 posiadających wiele elementów takich samych lub podobnych jak broń palna. Jest to gra FAIR PLAY (trzeba się przyznać po tym jak ktoś nas zastrzeli) ze względu na używaną amunicję. Używana amunicja to plastikowe kulki 6mm (nie, nie te żółte z kiosku, choć podobne). Kulki te są wystrzeliwane na odległość przekraczającą czasem 100m, ale średni dystans na jaki kulka poleci wystrzelona ze średniej klasy repliki to 50m. Pomimo małych rozmiarów często powstają siniaki, w skrajnych przypadkach rozcięcia.

Są 3 rodzaje replik airsoftowych. Dzielimy je z zależności od napędu:
-elektryki- najpopularniejsze, zasilane są z akumulatora mieszczącego się w replice (np. w kolbie). Akumulator napędza silnik, który przekazuje siłę na zębatki, a z kolei te na tłok. Tłok jest naciągany przez zębatki "wciągając" powietrze do cylindra. Sprężyna która znajduje sie za tłokiem rozpręża się i powietrze jest wypychane z cylindra i trafia na kulkę. Repliki te mają możliwość strzelania automatycznego.
-sprężynówki- są to repliki działające podobnie jak elektryki, lecz by naciągnąć tłok używamy ludzkiej siły, po każdym strzale trzeba przeładować.
-gazówki- całkiem odmienna konstrukcja polegająca na rozprężaniu gazu z pojemnika, gaz ten trafia na kulkę i wypycha ją z lufy.
Airsoft polega na odwzorowaniu pola walki, często używana jest pirotechnika. Często ludzie starają się odwzorować daną jednostkę/oddział używając niekiedy oryginalnego oporządzenia.
Jest to bardziej realistyczna forma strzelania niż Paintball.

"Zestaw startowy", czyli co najlepsze na początek?

Airsoft niestety nie jest tanim hobby. Zabawę można zacząć wydając jakieś 200zł.

1.Replika broni (nie broń):
-Najtańsze shotguny chodzą za około 150-200zł. Jest to najlepsze wyjście jeśli chcemy spróbować się postrzelać.

-Przedział +/- 300zł: Najtańszy sensowny elektryk kosztuje około 300zł. Jest to AK-47 oznaczony jako cm.028 produkcji Cymy. Używany można znaleźć za mniej niż 300zł. Nowy można kupić za cenę do 350zł.
https://www.taiwangun.com/karabiny-sztu … m-028.html

-Dla zapalonych młodych snajperów. Musze ostudzić Wasz zapał. Repliki snajperskie kosztują grubo ponad 1000zł, a nawet więcej. Jeśli kupujecie replikę snajperską liczcie się z tym, ze będziecie musieli ją przerabiać i sporo na to wydać (jak nie pieniędzy to nerwów). Elektryki mają podobny zasięg do snajperek za 400-500zł, z tym, że elektryki mają serię, snajperki jeden strzał.

NIE KUPUJCIE tanich plastikowych elektryków, gdzie jest full "bajerów", i które są za cenę mniejszą niż 300zł. Oczywiście, są okazje gdzie można tak tanio kupić replikę, ale rzadko.

2. Mundur:

Ważny element dla każdego airsoftowca. Co to za żołnierz bez munduru?
Najtańszy komplet (spodnie plus bluza) można dostać za około... 10zł. Nie pomyliłem zer. Na allegro jest tego bardzo dużo. Są to mundury Bundeswehry (nie lubie niemieckiego, jak zrobiłem błąd w nazwie to mnie poprawcie). Często oznakowane jako mundury bw, pochodzą one z demobilu, są używane, ale na początek na pewno wystarczą.

3. Najważniejsze, czyli ochrona oczu:

Okulary to podstawa. Nie wpuszczamy nikogo na pole walki airsoftowej bez okularów. Najtańsze można dostać w Grene, za 15zł. Każde okulary muszą być testowane przed tym, jak będziemy ich używać w airsofcie (strzał z 1m).

Jeśli chcemy kupić lepsze okulary (nie ma co oszczędzać na ochronie oczu) to ja jak i nasz etatowy snajper możemy polecić firmę UVEX. Cena tych okularów to około 50zł.

Z czasem większość airsoftowców zaopatruje się w oporządzenie, kamizelkę, dokupuje magazynki.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia Wiem coś o tym

Zapraszam wszystkich do zabawy, chłopaków, jak i płeć piękną

Pozdrawiam

Czesiu.


http://img13.imageshack.us/img13/4396/zerodarkthirty2012pic05.jpg

Offline

 

#2 2011-12-08 19:57:34

 Czesiu.

https://przemo.org/phpBB2/forum/files/carbon_forum_ranks_admin_502.png

5372976
Skąd: Bągart
Zarejestrowany: 2011-11-22
Posty: 175
Punktów :   
Replika:: mk.18 mod1/block2

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.place.pun.pl www.bikefans.pun.pl www.adapciak.pun.pl www.inspire-wod.pun.pl www.hob.pun.pl